موکریان بوکان آنلاین،- مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: شکایت‌های مطرح شده از باشگاه استقلال در فیفا تبعات زیادی برای باشگاه دارد و این تبعات می‌تواند شامل کسر امتیاز، محرومیت از نقل و انتقالات و جرایم سنگین دلاری و ارزی و حتی سقوط به دسته‌های پایین‌تر باشد.

«احمد سعادتمند» امروز در گفت‌وگویی اظهار داشت: پرویز ابوطالب یکی از اسطوره‌های باشگاه استقلال بود و در گذشت این مرد بزرگ ضایعه‌ای دردناک برای ورزش ایران محسوب می‌شود؛ این مصیبت را به خانواده محترم استقلال تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: من به شخصه  هواداران استقلال را در تمامی امور باشگاه شریک می‌دانم و وظیفه من است هر اتفاقی که رخ می‌دهد را به اطلاع این عزیزان برسانم.

سعادتمند تصریح کرد: نامه شکایت ‌«وینفرد شفر» از  باشگاه استقلال به فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) امروز به دست باشگاه استقلال رسید و ظرف چند روز آینده باید مبلغ ۵۵۰ هزار دلار معادل ۱۰ میلیارد تومان را به این مربی آلمانی پرداخت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر باشگاه استقلال در پرونده شفر کمی تدبیر به خرج می‌داد شاید این مشکلات پیش نمی‌آمد و با توجه به فرصت بسیار کمی که وجود دارد، الان این موضوع معضل بزرگی برای باشگاه محسوب می‌شود.

مدیرعامل استقلال افزود: موضوع دوم، در خصوص بویان نایدنوف است. متاسفانه از سال ۹۷ قریب به ۳۳۰ هزار دلار که نزدیک به ۶ میلیارد تومان حال حاضر است و با وجود سه نوبت اخطار به باشگاه جهت پرداخت این پول، این مبلغ پرداخت نشده است. نامه این موضوع هم با توجه به زمان کم موجود جهت پرداخت، به باشگاه واصل شده است.

سعادتمند اعلام کرد: این موارد تبعات زیادی برای باشگاه دارد. این تبعات می‌تواند شامل کسر امتیاز، محرومیت از نقل و انتقالات و جرایم سنگین دلاری و ارزی و حتی سقوط به دسته‌های پایین‌تر باشد. اگر این موارد در زمان خودش انجام می‌شد و به این شکل انباشته نمی‌شد، براحتی می‌شد از پس آن برآمد ولی ما ظرف چند روز قریب به یک میلیون دلار اعتبار نیاز داریم، در صورتی که در تلاش بودیم که بخش دیگری از قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم که با روحیه بالاتری در مسابقات شرکت کنند. از این موضوع خوشحال بودیم که قبل از بازی با فولاد می‌توانیم به بازیکنان مبلغی پرداختی داشته باشیم و یا در راستای حمایت از پیشکسوتان عزیز و همچنین در خصوص تیم‌های پایه و تقویت آکادمی گام‌های موثری برداریم.

وی تصریح کرد: این موارد به باشگاه تحمیل شده و البته این را به هواداران عزیز بگویم که ما در درجه اول از خدا کمک می‌گیریم و شک نداریم خداوند به ما کمک می‌کند. در درجه دوم خواهش می‌کنم شرکت‌ها و موسسات حقوقی که به باشگاه استقلال بدهکار هستند، مجددا تکرار می‌کنم، خواهش می‌کنم مطالبات باشگاه استقلال را پرداخت کنند. یک سال، دو سال، سه سال، نتوانستیم مطالباتمان را وصول کنیم، در قالب مذاکره و گفت‌وگو مجددا از این عزیزان می‌خواهم که مطالبات باشگاه را پرداخت کنند چون در غیر این صورت مجبوریم که اطریق مجاری قضایی وارد عمل شویم. از دوستانی که در ماجرای شیخ دیاباته به ما کمک کردند، مجددا درخواست می‌کنم به باشگاه خودشان کمک کنند. از هواداران عزیز کمک مالی نخواهم خواست ولی انتظار دارم هر ایده و فکری که می‌تواند برای خروج از این بحران به ما کمک کند، از ما دریغ نکنند.

سعادتمند در پایان گفت: حدود ۱۷ یا ۱۸  میلیارد تومان باید به یکباره تهیه کنیم تا از این مخمصه‌ای که از سنوات گذشته به ما وارد شده، خارج شویم. امیدوارم با گذر از این بحران مرحله به مرحله مشکلات را برطرف کنیم.