فرمانده انتظامی بوکان گفت: با راه‌اندازی قرارگاه "مبارزه با اراذل و اوباش" و تشدید طرح ضربتی برخورد با هنجارشکنان،تاکنون ۱۶ نفر از اراذل و اوباش باسابقه این شهرستان دستگیر شدند.

سرهنگ سلمان حیدری روز پنجشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اجرای مصوبات قرارگاه شهرستانی مبارزه با اراذل و اوباش، در ساعات اولیه بامداد امروز در یک عملیات پلیسی، ۲ نفر از برهم زنندگان نظم و آرامش عمومی با اسامی مشخص در منطقه امیرآباد با عربده‌کشی و حرکات نامتعارف و ناموزون اقدام به ایجاد مزاحمت برای شهروندان و سلب آسایش عمومی کرده بودند توسط عوامل ویژه این انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: از آغاز تشکیل قرارگاه “مبارزه با اراذل و اوباش” با افرادی که با حرکات و اقدامات خود موجب ایجاد نگرانی در بین شهروندان می‌کنند برخورد قانونی صورت گفته و پس از دستگیری تحویل مراجع قضایی می‌شوند.

فرمانده انتظامی بوکان با بیان اینکه مبارزه بی‌امان با مخلان آسایش و امنیت عمومی ادامه داشته و محدود به زمان خاصی نیست تاکید کرد: با هرکسی که با رفتار و حتی ظاهر نامتعارف خود اقدام به قانون شکنی و ایجاد مزاحمت برای شهروندان کند برابر قانون و قاطعانه برخورد خواهد شد.

سرهنگ “حیدری”  با بیان اینکه این قرارگاه با هدف پاکسازی مناطق مختلف شهر از حیث حضور معتادان متجاهر، اراذل و اوباش و برخورد قاطع و قانونی با برهم زنندگان نظم و آرامش عمومی راه‌اندازی شده است افزود: پلیس با تشدید کنترل بر رفتار افرادی که قصد دارند با قدرت کاذب و پوشالی خود، نظم عمومی را برهم زنند برخورد کرده و شناسایی و دستگیری آنان را در اولویت فعالیت‌های خود قرار داده است.

دهم شهریور ماه امسال با راه‌اندازی قرارگاه “مبارزه با اراذل و اوباش” در بوکان مبارزه با هجارشکنان در این شهرستان تشدید شده است.