به گزارش مکریان بوکان آنلاین، سعدی خزمه رئیس کمیته امداد خمینی(ره) شهرستان بوکان با انتشار پیامی روز جهانی خیریه را تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است: پنجم سپتامبر (۱۵ شهریور) از طرف مجمع عمومی سازمان ملل متحد به منظور به رسمیت شناختن نقش مهمی که افراد و سازمان‌های خیریه و سازمان‌های مردم نهاد […]

به گزارش مکریان بوکان آنلاین، سعدی خزمه رئیس کمیته امداد خمینی(ره) شهرستان بوکان با انتشار پیامی روز جهانی خیریه را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است: پنجم سپتامبر (۱۵ شهریور) از طرف مجمع عمومی سازمان ملل متحد به منظور به رسمیت شناختن نقش مهمی که افراد و سازمان‌های خیریه و سازمان‌های مردم نهاد در تسکین رنج‌ها و بحران‌های انسانی دارند، به عنوان «روز جهانی خیریه» تعیین شده است.

موسسات خیریه در سراسر جهان و به طبع آن در کشور و شهرستان بوکان برای بهبود و کمک به شرایط زندگی نیازمندان و دیگر جامعه هدف خود، در همه زمینه‌های اجتماعی تلاشی مستمر دارند، و در راستای هدف انسانی خود نقش پررنگ در کمک به همشهریان و همنوعان خود دارند.

تلاش‌ها و کوشش بی‌منت این خیریه‌ها است که در کمتر کردن الام ودرد نیازمندان وظیفه انسانی و دینی، معنا می‌یابد و همراهی مردم نیک سرشت و نوع دوست است که معنای واقعی این بیت را به واقعیت تبدیل می‌کند.

بنی آدم اعضای یکدیگرند /که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار

مقابله با مشکلات اجتماعی و کمک در رفع آن مسلما یکی از پارامترهای جامعه‌ی سالم و پویا است که در سر راه توسعه‌ی رفاه، سلامت و امنیت هر کشوری نقش جوهری دارد.

از این رو هرگونه تلاش مراکز نیکوکاری، موسسات خیریه و انجیو و سازمان‌های مردم نهاد با همراهی خیران گرانقدر، در تمامی حوزه فعالیت خود که در بهبود وضعیت جامعه هدف، قدم بر می‌دارند ستودنی و قابل تقدیر است. 

سال ۱۴۰۰ همانند سال گذشته در شرایط بسیار سخت مقابله با بیماری کووید۱۹، حمایت مردم خیرخواه شهرستان بوکان با همراهی خیران گرانقدر این نوید را می‌دهد که وظیفه موسسات خیریه، سنگین بوده و باید این شعار را به معنای واقعیت جامعه عمل بپوشانند که امین نیکوکاران و یاور نیازمندان باشند. 

با تواضع و ادب ضمن گرامیداشت روز جهانی خیریه، از زحمات و تلاش‌های تمامی نیکوکاران، فعالان امور خیریه، نهادها و مراکز و موسسات خیریه قدردانی و تشکر داریم.