سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان شمار موارد مثبت مبتلا به کووید ۱۹ در استان کرمان را طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۷ مورد از میان ۴۵۷ نمونه تست ارسالی به آزمایشگاه های استان اعلام کرد و گفت: تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان کرمان به ۲۴۹۰ نفر رسید.

دکتر “مهدی شفیعی” ظهر امروز ۱۹ خرداد ماه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت مبتلایان به کووید ۱۹ در استان کرمان گفت:  با مثبت اعلام شدن جواب آزمایش ۱۴۷ مورد دیگر از میان ۴۵۷ نمونه تست ارسالی به آزمایشگاه های استان مجموع تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان کرمان از آغاز اپیدمی تاکنون به ۲۴۹۰ نفر رسید.

وی با بیان اینکه از ۱۴۷ موارد مثبت ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱ مورد آن مربوط به افراد بستری در بیمارستان ها،۶۹  مورد بیماران سرپایی، ۶ مورد پرسنل  و ۵۱ مورد اطرافیان بیماران می باشد افزود: بیشترین تعداد موارد مثبت در ۲۴ ساعت گذشته مربوط  به شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با ۶۳ مورد، دانشگاه علوم پزشکی کرمان با  ۳۸ مورد و دانشگاه  علوم پزشکی رفسنجان با ۱۸ مورد است. 

شفیعی ادامه داد: همچنین ۱۵ موارد مثبت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۱۳ مورد نیز در دانشکده علوم پزشکی سیرجان در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه از میان این افراد مبتلا شده  ۶۰ نفر زن و ۸۷ نفر مرد هستند خاطر نشان کرد: از مجموع تعداد  ۲۴۹۰ مبتلایان به کووید ۱۹ در استان کرمان تعداد ۸۶۳ نفر آنها بستری و ۱۶۲۷ نفر سرپایی و اطرافیان بیمار هستند. 

وی با بیان اینکه خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته گزارش فوت به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ اعلام نشده است خاطر نشان کرد:  مجموع جانباختگان ویروس کرونا در استان کرمان از ابتدای اپیدمی این ویروس تاکنون ۹۰ نفر است.