به گزارش مکریان بوکان آنلاین، به دنبال انتخاب یک فرد کرد و اهل سنت از سوی مقام معظم رهبری به سمت فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نمایندگان سابق و کنونی مجلس شورای اسلامی با انتشار پیام‌هایی این انتصاب شایسته را تبریک گفتند. دکتر محمد قسیم عثمانی نماینده ادوار شهرستان بوکان با انتشار متنی […]

به گزارش مکریان بوکان آنلاین، به دنبال انتخاب یک فرد کرد و اهل سنت از سوی مقام معظم رهبری به سمت فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نمایندگان سابق و کنونی مجلس شورای اسلامی با انتشار پیام‌هایی این انتصاب شایسته را تبریک گفتند.

دکتر محمد قسیم عثمانی نماینده ادوار شهرستان بوکان با انتشار متنی با عنوان “شکست طلسم بی مهرى با نگاه بلند رهبرى” از انتصاب امیر “شهرام ایرانی” تشکر و قدردانی کرد. متن این پیام به شرح ذیل است:

دولت هاى مختلف بعد از انقلاب هرگز به افراد توانمند جامعه کورد و اهل سنت، بها و جایگاهى ندادند و علیرغم وعده هاى مکرر آنان قبل از انتخابات ریاست جمهورى و صدور بیانیه در مورد اقوام و مذاهب، بعد از انتخابات وعده ها و بیانیه هاى صادره را به باد فراموشی مى سپردند و این رفتار باعث بی باورى مردم به این وعده ها و حتى دلسردی بخشی از مردم به انتخابات شده بود. بعضی نیز در لفافه چنین وانمود مى کردند که گویی نظام با انتصاب نخبگان توانمند اهل سنت در مسئولیت هاى بالا مخالف است و بعضا آن را خلاف شرع نیز جلوه مى دادند.

در چنین شرایطى امروز شاهد حکم رهبر عظیم الشأن انقلاب حضرت امام خامنه اى ( دامه برکاته) براى برادر نستوه امیر دریادار شهرام ایرانى در یک مسئولیت مهم و حساس نظامى بودیم که طلسم بی مهرى و ناباورى را معظم له شکستند و نگاه بلند ایشان ریلی برای نگاه شایسته سالارانه به همه ایرانیان است و امید می رود هر جا نیروی شایسته ای برای خدمت به نظام وحود دارد، بدون توجه به قومیت و مذهب، از وجودش استفاده شود و هیچکس در این کشور احساس بن بست سیاسی و مدیریتی ننماید و بتوان به ایران براى همه ایرانیان بیش از پیش امیدوار بود.

در مقابل این اقدام حکیمانه و خردمندانه سر تعظیم به درگاه حق مى ساییم و برای رهبر عظیم الشأن انقلاب آرزوى طول عمر با عزت نموده و این نگاه کریمانه و این طلسم شکنى خردمندانه را قابل ستایش و تکریم مى دانیم و آن را هدیه ای مغتنم برای جامعه اهل سنت کشور بر مى شماریم.

باشد که مدعیان راه ولایت نیز شایسته سالارى را مبنای واگذارى مسئولیت هاى مهم قرار داده و با اینگونه اقدامات راهبردی، انسجام ملی را تقویت و دشمنان ملت را از تفرقه و توطئه نومید سازند.

این انتصاب شایسته و مهم را به برادر توانمند امیر دریادار شهرام ایرانی  تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیقات ایشان را در خدمت به نظام مقدس جمهورى اسلامى ایران از خداوند متعال مسئلت مى نمایم.

محمدقسیم عثمانى

٢۶ مرداد ١۴٠٠

همچنین کمال حسین‌پور نماینده مردم پیرانشهر و سردشت با انتشار پیامی به شرح ذیل این انتصاب را تبریک گفت و از رهبر انقلاب به خاطر این انتخاب تشکر نمود. متن پیام به شرح ذیل است:

رهبر معظم انقلاب، امام خامنه‌ای” دام ظله العالی”

سلام علیکم؛

انتصاب امیر شهرام‌ ایرانی به فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از سوی فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله خامنه‌ای خبر مسرت بخشی بود که جامعه اهل سنت ایران را خوشحال کرد.

بی شک معظم له با تصمیمات حکیمانه در شرایط سخت و دشوار، مستمر و مداوم در راستای تحقق آیه “یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَ أُنْثی‏ وَ جَعَلْناکُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلیمٌ خَبیرٌ” عمل فرموده‌اید.

اینجانب کمال حسین پور به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن آرزوی طول عمر با عزت و برکت از پروردگار متعال برای جناب‌عالی بخاطر این تصمیم بزرگ که برای نخستین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران با حکم معظم له اتفاق افتاد نهایت تقدیر و تشکر را دارم. امیدوارم این تصمیم نوید بخش اهتمام جدّی دولت محترم نیز در استفاده از ظرفیت نیروی انسانی انقلابی و نخبگان اهل سنت در پست‌های مهم و حساس کشوری و لشکری باشد.

کمال حسین پور – نماینده مردم پیرانشهر و سردشت

دکتر سید مهدی فرشادان نیز در پیامی انتصاب یکی از نیروهای کورد و اهل سنت را به سمت فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.

متن پیام نماینده مردم نجیب سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

به نام خداوند جان و خرد

بهره‌گیری از ظرفیت و پتانسیل کوردها در سطح کلان سیاسی و مدیریتی کشور در حکم فرمانده معظم کل قوا به منصه ظهور نشست.

عنایت رهبر معظم انقلاب در انتصاب امیر دریادار شهرام ایرانی، مردی سنی مذهب از تبار سنندج و کوردستان، در جایگاه فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بسی مایه مباهات و دلگرمی است.

امید است همه دولتمردان و مسئولان، رویه مبارک رهبر عظیم‌الشان را سرلوحه رفتار و تصمیمات مدیریتی مدنظر قرار دهند، باشد که کوردها نیز به جایگاه واقعی و وارسته خود برسند.

اینجانب ضمن قدردانی از فرمانده معظم کل قوا، با افتخار انتصاب جناب آقای امیر دریادار شهرام ایرانی به فرماندهی نیروی دریایی ارتش را به ایشان، ملت شریف ایران و مردم نجیب کورد تبریک عرض می‌نمایم و سربلندی و موفقیت ایشان  را از خداوند بزرگ خواستارم.

سیدمهدی فرشادان

وکیل مردم کوردستان در مجلس شورای اسلامی