استاندار آذربایجان غربی گفت: معتقدیم همه ما در بروز این حادثه تلخ واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده مقصریم، هر چند که هماهنگی لازم از سوی ستاد احیای دریاچه ارومیه برای سفر خبرنگاران با استانداری این استان صورت نگرفته و ما در جریان این برنامه نبودیم.

به گزارش مکریان بوکان آنلاین؛ محمد مهدی شهریاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با ابراز تاسف از حادثه رخ داده در خصوص واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیستی در نقده، افزود: ما هیچ اطلاعی از این سفر نداشتیم در حالی که باید با اطلاع ما، این برنامه بزرگ ملی انجام می‌شد.

وی با انتقاد از برخی رفتارهای نادرست رسانه ای در خصوص مصاحبه پیشین خود در دقایق نخست پس از حادثه واژگونی اتوبوس مبنی بر طبیعی بودن این اتفاق، گفت: منظور من این بوده که اتوبوس شرایط فنی لازم را طبق گفته پلیس راه داشته است اما این موضوع به هیچ وجه نافی خطاهای رخ داده نیست.

استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از بی توجهی مسوولان ستاد احیای دریاچه ارومیه در خبرندادن به مسوولان استانی در برگزاری این تور رسانه ای اضافه کرد: طبق گزارش پلیس راه، این اتوبوس دارای معاینه فنی بوده است.

شهریاری با بیان اینکه اگر چه مدارک این اتوبوس طبق گفته مسوولان پلیس راه، درست بود، گفت: اما به طور قطع ابعاد این حادثه مورد بررسی قرار می گیرد و اجازه نخواهیم داد خون این ۲ خبرنگار پایمال شود.

وی با اشاره به پیگیری موضوع از طریق رییس دفتر رییس جمهوری، وزیر کشور و دیگر مسوولان کشوری، افزود: همه ابعاد موضوع به دقت مورد بررسی قرار می گیرد و تا پایان نتیجه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، عصر روز چهارشنبه بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در مسیر بازگشت از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه، ۲ تن از خبرنگاران شامل خبرنگاران ایرنا و ایسنا جان خود را از دست داده و ۲۱ تن دیگر مصدوم شدند.

با تلاش نیروهای امدادی، این خبرنگاران ابتدا به بیمارستان نقده و سپس به بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه منتقل شده و روند درمانی آنان صورت گرفت.

پس از درمان های ابتدایی، بیش از نیمی از خبرنگاران مصدوم با بهبود وضعیت به هتل انتقال داده شده و حدود ۱۰ نفر در بیمارستان برای مداوی بیشتر بستری شدند.

رییس جمهوری، رییس مجلس شورای اسلامی، معاون اول رییس جمهوری، معاونان رییس جمهوری و وزرای دولت، مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، مدیران حوزه های مطبوعات و همچنین بسیاری از اصحاب جراید و رسانه ها با صدور اطلاعیه هایی این حادثه دلخراش را تسلیت گفته اند.