منصور جهانی ـ فیلم مستند «نان مقدس» ساخته کارگردانی فقید کُرد زنده‌یاد رحیم ذبیحی و به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی، جایزه بهترین مستند بخش رقابتی اصلی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «‌دین امروز» در کشور ایتالیا را از آن خود کرد.

به گزارش موکریان بوکان آنلاین، فیلم مستند «نان مقدس» (نانی پیروز) Holy Bread آخرین اثر فیلمساز بانه‌ای مرحوم رحیم ذبیحی، به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی و محصول کمپانی سینمایی «ماد مووی» MAAD Movie؛ در جدیدترین و نهمین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران، در ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه ۶ مهر ماه جاری (۲۸ سپتامبر ۲۰۲۱) در بخش رقابتی اصلی بیست و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «‌دین امروز» Religion Today در شهر ترنتو در کشور ایتالیا روی پرده رفت و مورد استقبال تماشاگران و علاقمندان به سینما قرار گرفت و توانست جایزه بهترین مستند این رویداد معتبر سینمایی را تصاحب کند.

اعضای هیئت داوران بخش رقابتی اصلی بیست و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «‌دین امروز» ایتالیا که عبارت بودند از: «الهه نوبخت» تهیه‌کننده و پخش‌کننده بین‌المللی سینما از کشور ایران، «لیدیا ماگنی» Lidia Magni روزنامه‌نگار از کشور ایتالیا، «میلیجان گوچیک» Milijan Gocic فیلمنامه‌نویس و کارگردان از کشور صربستان، «دیانا آشیموا» Diana Ashimova مدیر هنری جشنواره از کشور قزاقستان و «مصطفی جناپ آیدین» Mustafa Cenap Aydin محقق و استاد دانشگاه از کشور ترکیه، فیلم‌های سینمایی، مستند و کوتاه این دوره از جشنواره را داوری و آرای خود را اعلام کردند.

جشنواره بین‌المللی فیلم «‌دین امروز» ایتالیا با هدف برقراری فرهنگ صلح و گفتمان میان باورها و فرهنگ‌ها و نیز پلی میان سینما و همچنین دین‌ها و مذاهب مختلف جهان در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد و در این راه مهم، به دنبال ارتباط بین اعتقادات و زندگی سنتی و بومی مردم سراسر دنیا و نیز توسعه صلح و فرهنگ‌های مختلف، از طریق پذیرش تفاوت‌های یکدیگر است.

بیست و چهارمین دوره این رویداد هنری با نمایش فیلم‌های سینمایی، مستند و کوتاه از کارگردانان کشورهای مختلف جهان، از روزهای ۳۱ شهریور تا ۷ مهرماه جاری (۲۲ تا ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۱) در شهر ترنتو در کشور ایتالیا برگزار شد.

فیلم مستند «نان مقدس» که توسط شرکت «تصویر گستر الهه پارسی» (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت پخش جهانی می‌شود، در آخرین حضور بین‌المللی خود در بخش رسمی «مسابقه آسیا» در سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «‌دمز» DMZ به‌عنوان مهمترین جشنواره فیلم مستند آسیا در کشور کره جنوبی روی پرده رفت.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «‌دمز» DMZ به‌عنوان پیشروترین جشنواره فیلم مستند در قاره آسیا با موضوع صلح، ارتباطات و زندگی؛ با نمایش ۱۳۰ اثر مستند از کارگردانان ۴۰ کشور جهان در روزهای ۲۵ شهریور ماه تا یکم مهر ماه ‌جاری (۹ تا ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱) در شهرهای گویانگ و گوانگ‌جو در کشور کره جنوبی برگزار شد.

برای اطلاع بیشتر:

https://www.religionfilm.com/en/film/holy-bread-en
https://www.religionfilm.com/it/news/religion-today-2021-trionfa-il-dialogo-tramite-il-cinema-con-iran-e-israele-sul-podio-della

مدیریت روابط عمومی فیلم مستند «نان مقدس».

  • نویسنده : منصور جهانی