اولین دوره مسابقات پاورلیفتینگ باشگاه های جهان از امروز ٥ مرداد به مدت سه روز با حضور قویترین مردان جهان در ارومیه برگزار آغاز به کار کرد.

به گزارش موکریان بوکان آنلاین؛ پس از درخواست میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی برای میزبانی نخستین دوره مسابقات پاورلیفتینگ باشگاه های جهان و جلسات هماهنگی و دیدارهای انجام گرفته و بخصوص بازدید و تأیید نهایی گاستون پاراژ رئیس فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ و ابلاغ رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور، شهر ارومیه به عنوان میزبان این رقابت های مهم انتخاب شد. پاورلیفتینگ

پس از آن برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای ایجاد شرایط، امکانات و بسترهای لازم فنی و ساختاری با تأکیدات محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و پیگیری های مستمر و شبانه روزی کیومرث پورایراندوست مدیرکل ورزش و جوانان استان انجام شد و اکنون همه چیز مهیای برگزاری این رقابت هاست.

اولین دوره مسابقات پاورلیفتینگ باشگاه های جهان، با شرکت تیم هایی از کشورهای اوکراین، مغولستان، ترکیه، عراق، سوریه و سه تیم : ملّی حفاری ، نیروی زمینی و ۱۲۰۰۰ شهید آذربایجان غربی از ۵ لغایت ۸ مردادماه در ارومیه و سالن زیبای ۶۰۰۰ نفری غدیر این شهر برگزار خواهد شد.

برای برگزاری این رویداد مهم بین المللی ورزشی ۱۶ کمیته تخصصی با مشارکت و همکاری جمعی از نهادها و دستگاه های اجرایی استان با محوریّت اداره کل ورزش و جوانان استان بعنوان دبیرخانه ستاد برگزاری مسابقات فعالیت می کنند و مدیریت ارشد این ستاد بر عهده استاندار آذربایجان غربی می باشد.

برای نفرات برتر این مسابقات که رقابت های نهایی آن از طریق شبکه استانی و شبکه های سراسری ورزشی بصورت زنده پخش خواهد شد، ۳۰۰۰۰ دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده است.