به دنبال عدم تایید شرایط احراز گزینه پیشنهادی شورای شهر برای تصدی‌گری پست شهرداری بوکان، خبرهای در خصوص معامله بر سر سرپرستی به گوش می‌رسد.

به گزارش بوکان آنلاین؛ یک منبع موثق و آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ما اعلام کرد که جریانی خاص در شهرداری و شورای شهر از روز پنج‌شنبه با فشارهای پیدا و پنهان می‌خواهند که برای بار دیگر مدیریت شهری را وارد حاشیه‌هایی کنند.

بوکان تنها شهر منطقه موکریان است که انتخاب شهردار آن، قربانی بی‌تدبیری برخی از اعضای شورای شهر و حتی جریانات سهم‌خواه و منفعت طلب وابسته به جناح قدرت حاکم بر شهر با فشار از بیرون آن شده و نتیجه تلخی که عاید این شهر خسته و بی‌امکانات شده، این که بیش از سه ماه است، شهر مهم و بزرگ بوکان با هزاران مشکلات، بدون شهردار اداره می‌شود.

پس از هزاران حرف و حدیث پیرامون انتخابات ششمین دوره شورای شهر بوکان و تأییدهای بحث برانگیز انتخاباتی که عالم و آدم از چند و چون آن باخبر هستند، و با رایزنی‌های پشت پرده و جلسات مختلف، کشمکش‌های اعضا شروع شد و با چند نشست و اخبار ضد و نقیض، نهایتا افرادی را امتیازبندی و معرفی کرده و این بار در جلسه‌ای که ۷ شهریور ماه ۱۴۰۰ با نظارت خبرنگاران برگزار شد، جلال احمدی به عنوان گزینه اصلی شهرداری با چهار رأی موافق انتخاب شد.

عملکرد مهندس «جلال احمدی» را در این یادداشت به قضاوت نمی‌گذاریم و با تمام احترامی هم که برای ایشان قائلیم، اما بر اساس منابع موثق، خبرها حکایت از آن داشت که حتی قبل از این انتخاب به اعضای شورای شهر، عدم تأیید صلاحیت احمدی اعلام شده بود؛ متأسفانه اکثریت چهار نفره! اعضای شورای شهر، آینده شهر را مهم ندانسته و با انتخابی که سرنوشتش از همان ابتدا معلوم بود! سرنوشت شهر و شهرداری و شهروندان را نادیده گرفته و قربانی نگاه خاص و جناحی آن‌ها شد.

در نهایت گزینه منتخب شورای شهر به دلیل این که «فاقد شرایط احراز آیین‌نامه تصدی شهردار» بوده، توسط استانداری مورد تأیید قرار نگرفت و بعد از چندین بار اعلام رسانه‌ای از سوی بوکان آنلاین و شفاف‌سازی برای افکار عمومی، ابلاغیه رسمی از مردم، پنهان نمانده و به ناچار انتشار یافت و آقایان، خبر بوکان آنلاین را مبنی بر رد صلاحیت احمدی و فاقد شرایط احراز آیین‌نامه تصدی شهردار تأیید کردند.

اکنون بعد از سه ماه بلاتکلیفی، شهر بوکان بدون شهردار اداره می‌شود و مهندس محمد مجدی که به عنوان سرپرست با تمام توان و شبانه‌روز فعالیت می‌کند، هنوز وضعیت خود را نمی‌داند و در حقیقت بدون کوچک‌ترین ضعف و باج‌دهی به جریانات پشت پرده، جلوی دست‌درازی یک عده تمامیت‌خواه را گرفته و در این شرایط نابرابر، فقط شهرداری را از ایجاد بحران جدیدی نجات داده و در راه مبارزه با فساد مالی تاکنون موفق هم بوده است.

تصمیمات اتخاذ شده توسط این مدیر جوان و لایق موجب شده که میلیاردها تومان از بودجه شهرداری در آینده‌ای نزدیک به این نهاد مردمی برگردد. مهندس مجدی از کارکنان رسمی شهرداری بوکان است که دارای سابقه ۱۰ ساله در این نهاد بوده و از نیروهای متخصص، خوش فکر و پاک‌دست این شهرداری می‌باشند. او علاوه بر سابقه مدیریت، دانش و تجارب بسیار خوبی نیز در امور شهرداری دارد.

با توجه به بدهی‌های بی‌شمار و میلیاردی شهرداری بوکان که توسط علی قادری عضو باسابقه شورای شهر بوکان اعلام شد و تعویق پرداختی حقوق کارکنان و پرسنل شهرداری، به جای این که این نهاد وارد فاز جدیدی از بحران و حاشیه شود و این دوره از شورای شهر هم که امیدهای فراوانی به خدمات‌رسانی آن‌ها در میان مردم ایجاد شده است، به بطالت رفته و هم‌چون ادوار گذشته بی‌خاصیت و بی‌تأثیر عمل کند، انتظار می‌رود با تمدید حکم سرپرستی، در آرامش و فضایی سالم و در اسرع وقت، بهترین گزینه را برای تصدی سکان شهرداری انتخاب و معرفی نمایند.

زیرا در حقیقت اکنون مشکل شهرداری و شهر بوکان و شورای این شهر تغییر سرپرست و معرفی افرد امتحان پس داده و ناموفق گذشته نیست و آقایان و بانوان شورای شهر حداقل در این مورد از گزینه پیش‌تر معرفی شده خودشان حمایت کنند.

متأسفانه گسترش رفتارهای غیر قانونی در سطح مسئولان کشور یک آفت نهادینه شده است، اما به اعضای محترم شورای ششم شهر بوکان توصیه می‌شود؛ «رعایت قانون باید خط قرمز باشد»، لطفا از اتفاقات گذشته درس گرفته و این بار بدون این که به هیچ احدی از بیرون شورای شهر اجازه دخالت و سهم‌خواهی بدهید، هر چه سریع‌تر بدون نگاه جناح‌بندی، سهم‌خواهی، بی‌تدبیری، بی‌مسئولیتی، کاغذبازی و اتلاف وقت، سرنوشت شهر بوکان را مشخص نمایند.

انتظار می‌رود اعضای ششمین دوره شورای شهر بوکان که از زمان انتخاب تا کنون کم‌تر حاشیه‌ساز بوده‌اند و حرکات مثبتی از آن‌ها مشاهده شده است، روند عادی مدیریت شهری را نیز با تغییر سرپرست فعلی شهرداری به هم نریزند. مردم بوکان به درستی همه چیز را می‌فهمند.