مجله معتبر بین‌المللی «ورایتی» Variety خبری از «منصور جهانی» خبرنگار مستقل و بین‌المللی سینما درباره موفقیت و دستاورد بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در فهرست فستیوال‌های «اسکارکوالیفاید» را منتشر کرد.

به گزارش موکریان بوکان آنلاین، مجله مهم و معتبر سینمایی «ورایتی» Variety در خبری با تیتر «جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به عنوان جشنواره مقدماتی جایزه اسکار نامگذاری شد» نوشته است: فیلمی که در جشنواره فیلم کوتاه تهران، جایزه بزرگ بخش بین‌الملل را می‌گیرد، به آکادمی اسکار معرفی خواهد شد.

«منصور جهانی» خبرنگار مستقل و بین‌المللی سینما به‌عنوان مدیر اخبار خارجی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ به مدت ۸ سال مداوم بر روی اخبار و گزارش‌های این رویداد معتبر سینمایی به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، عربی، فارسی، کُردی و تُرکی به همراه تیمی از مترجمان حرفه‌ای‌ مشغول به فعالیت بود و نقش مهم و تأثیرگذاری در معرفی این فستیوال مهم فیلم کوتاه در رسانه‌های مختلف جهان و همچنین قرارگرفتن جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در فهرست فستیوال‌های «اسکار کوالیفاید» OSCAR® qualifying داشت.    

در ادامه این خبر سایت مطرح سینمایی آمریکا آمده است؛ «صادق موسوی» مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران با اشاره به این‌که جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، گفت: در قاره آسیا کشورهای معدودی نظیر؛ ژاپن، کره جنوبی، هند، سنگاپور، ترکیه و در شمال قاره آفریقا فقط مصر، این افتخار را دارند که جشنواره‌های اسکارکوالیفای داشته باشند. در حال حاضر، فقط ۱۲۷ جشنواره سینمایی در دنیا وجود دارند که «اسکار کوالیفاید» Oscar Qualified باشند.

موسوی در ادامه این گفت‌وگو افزود: هم اکنون، بیش از ۱۰ هزار جشنواره معتبر و غیرمعتبر در جهان، در حال برگزاری است؛ در همین حال، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از جایگاه خوبی در جهان برخوردار است. این رویداد سینمایی از نظر قدمت و اعتبار؛ مهم‌ترین جشنواره فیلم کوتاه در خاورمیانه به‌شمار می‌رود.

وی هم‌چنین گفت: پس از برداشته شدن محدودیت‌های پرداخت‌های بین‌المللی، ثبت‌نام رایگان فیلم‌ها کنار گذاشته می‌شود و مانند سایر جشنواره‌های جهان، ما هم هزینه ثبت‌نام را از شرکت‌کنندگان دریافت می‌کنیم و بدین شکل، جشنواره نیز قادر خواهد بود تمام هزینه‌های خود را تأمین کند. در حال حاضر، ثبت‌ نام آثار در جشنواره فیلم کوتاه تهران و همچنین ارائه برنامه‌های آن برای سینماگران فیلم کوتاه، رایگان است.

در بخش پایانی خبر مجله سینمایی «ورایتی» آمده است: جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران همه ساله در ماه اکتبر برگزار می‌شود و از خصوصیات بارز آن، برگزاری نشست‌های تخصصی است و در سال ۲۰۲۰ در آن، ۵۵ فیلم به نمایش درآمد که توسط کارگردانان ۵ قاره جهان، تولید شده بودند.

خبر منتشر شده مجله معتبر بین‌المللی «ورایتی» Variety از موفقیت و دستاورد بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با حضور در فهرست جشنواره‌های مورد تأیید اسکار؛ در سایت‌ها و رسانه‌های معتبر جهان از جمله؛ «یاهو» Yahoo، «ام.اس.ان» msn، Real Media، «فیلم‌فستیوالز» FilmFestivals فرانسه، Iconic Verge، «عرب تایمز» The Arab Times، کانال Asian News، Pjnews، Lord Web، مجله مصر، Wilton Bulletin، Trendfool، Media Box و … بازتاب‌های گسترده‌ای داشت.

برای اطلاع بیشتر: https://variety.com/2021/film/news/film-news-in-brief-september-20-1235069493/