فرمانده انتظامی استان از انهدام باند بزرگ قاچاق سلاح و مهمات و کشف ۳۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز در شهرستان مهاباد، خبر داد.

به گزارش مکریان بوکان آنلاین؛ فرمانده انتظامی استان از انهدام باند بزرگ قاچاق سلاح و مهمات و کشف۳۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری غیر مجاز در شهرستان مهاباد، خبر داد.

سردارخرم نیا با تشریح جزئیات این خبراظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت اشخاصی به هویت معلوم درزمینه قاچاق و فروش سلاح درسطح مهاباد بنا به حساسیت آن رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی با اشراف اطلاعاتی و در نهایت موفق شدند یکی از متهمان را شناسایی و پس از کسب مجوزقضایی؛ طی یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش در یکی از روستاهای اطراف مهاباد دستگیر کنند.

سردار خرم نیا در ادامه گفت: در بازرسی انجام شده از مخفیگاه متهم؛ تعداد ۲۵ قبضه سلاح جنگی کلت، ۲ قبضه سلاح جنگی کلاشنیکف و ۴ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز با هزار فشنگ جنگی و ۳۴ تیغه خشاب کلت کمری کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه متهم در تحقیقات پلیسی به قاچاق سلاح و فروش آن با همکاری چند نفر دیگر از همدستانش معترف شد؛ تصریح کرد: متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.