لقمان توتونچی یکی از فعالان مدنی و اجتماعی منطقه موکریان یا انتشار یادداشتی نسبت به استخدامی‌های بی‌ضابطه چند سال گذشته واکنش نشان داد.

به گزارش مکریان بوکان آنلاین؛ لقمان توتونچی یکی از فعالان مدنی و اجتماعی منطقه موکریان یا انتشار یادداشتی نسبت به استخدامی‌های بی‌ضابطه چند سال گذشته واکنش نشان داد.

متن این یادداشت که در اختیار بوکان آنلاین قرار گرفته است به شرح ذیل است:

دوران کودکی را با استرس و ترس از باز شدن مدارس آنهم صرفاً بخاطر مطرح کردن سؤالات بی‌پایه و اساس اول سال تحصیلی؛- اسمت چیست؟- شغل پدر و میزان تحصیلات والدین..‌؟ پشت سرگذاشتیم ولی هزاران افسوس که این دوران شیرین بسیار زود دیر شد.

امروزه در لابه‌لای تاریخ صداقت آن زمان به مدد شرافت و کرامتِ وزین پدران و مادران به ظاهر بی‌اصل و نصب بی‌سوادمان هر روز بیشتر از دیروز بر ما عیان و بیان می‌گردد و با یک نگاه ساده در مقایسه با این به ظاهر اصل و نصب دارانِ میرزابنویس مرکزنشین در بوکان از زمان طاغوت تا به امروز را می‌توان به عینه مشاهده نمود که سبحان الله این جماعت از ما بهتران چقدر صداقت و درایت در خدمتگزاری در دیار مُکریان داشته و دارند.

منتخبان بخت برگشته به ظاهر با اصل و نصب ولی در اصل پادوهای تهران‌نشین چه فریبکارانه صداقت‌های بربادرفته تاریخ مُکریان تشریف داشته و دارند.

اینانکه چندین دوره با هزینه کردن صداقت و کرامت جوانمردی‌های پدران و مادران ما بی‌اصل و نصب‌های بی‌سواد بر کُرسی صدارت شدند را می‌شود، روزانه هزاران بار در ذهن‌های کنشگر جستجو نمود تا شاید ذره‌ای از صداقت و مردانگی ظاهری هم که شده به دگمن در وجودشان پیدا نمود.

حال سوا از بذل و بخشش‌های فراوان این جماعت از ما بهتران تاریخ معاصر مُکریان در بخشیدن امتیازات و رانت‌های اقتصادی به مدد منتصبانِ مدیریت‌های کلیدی در سطح شهرستان بوکان به اقربه و نزدیکانشان متاسفانه امروزه بیشتر از هر زمانِ دیگری پا بر گُری ما والدین امروزی، کودکان معصومه قربانی شده دیروزی، در سایه سیاسیکاری‌های این میرزابنویسان تهران‌نشین در جهت منفعت طلبی‌های قبیله‌ای بربادرفته گذاشته‌اند.

نسلی که با افتخار از جان و دل مایه گذاشتیم و هر روزه سفره‌هایمان را کمرنگ‌تر نمودیم تا که فرزندانمان از قافله مافیایی کنکور و بیکاری‌های ناشی از بی‌تدبیری‌های چند دهه‌ای این قانونگذاران قانون‌گریز برجا نمانند.

ولی زهی خیال باطل این متعصبان، جاهل بی‌تدبیر را و دگرباره آنان را نوید باید داد که؛ فرزندانِ نسل با تدبیر ما در سایه تلاش، صداقت، شهامت و شجاعت به ارث مانده در سایه نان حلال، بلا شک روشنی بخش فرداهای جاده تاریکی جهل و تعصب بربادرفته شما قانونگذاران، بی‌ضابطه و بی‌تدبیر در شیراز مُکریان خواهند شد.

دست در دست هم دهیم به مهر، میهن خویش کنیم آباد.

  • نویسنده : لقمان توتونچی