منصور جهانی ـ فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی و به نمایندگی از سینمای ایران، در بخش رقابتی «جنریشن» در هفتادمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در کشور آلمان به نمایش درآمد.

منصور جهانی ـ فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی و به نمایندگی از سینمای ایران، در بخش رقابتی «جنریشن» در هفتادمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در کشور آلمان به نمایش درآمد.

فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی و با بازی بابک کریمی، فرشته صدرعرفایی، بهناز جعفری، صدف عسگری، فرشته حسینی و … و به نمایندگی از سینمای ایران، در چندین سانس مختلف از جمله؛ در ساعت ۱۲:۳۰ روز چهارم اسفند ماه جاری (۲۳ فوریه ۲۰۲۰) در سالن شماره یک «زوو پلاست» Zoo Palast 1، در ساعت ۱۷ روز ششم اسفند ماه (۲۵ فوریه ۲۰۲۰) در سالن شماره ۸ سینما «کوبیکس ۸» Cubix 8، در ساعت ۱۵:۳۰ روز هفتم اسفند ماه (۲۶ فوریه ۲۰۲۰) در سینما b-ware! Ladenkino، در ساعت ۱۳ روز نهم اسفند ماه (۲۸ فوریه ۲۰۲۰) در سینما «اورانیا» Urania و همچنین در ساعت ۱۴روز ۱۰ اسفند (۲۹ فوریه ۲۰۲۰) در سالن شماره یک «سینماکس» CinemaxX 1؛ در بخش رقابتی «جنریشن» Generation در هفتادمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در شهر برلین در کشور آلمان روی پرده رفت.  

فیلم سینمایی «یلدا» که داستانی پیرامون بخشش دارد؛ به تهیه‌کنندگی علی مصفا، با مشارکت موسسه فرهنگی مستقل «بن‌گاه» (مسعود و محمود بخشی) و بنیاد سینمایی فارابی ایران و با حمایت ایرج تقی‌پور تهیه شده است. 

نخستین نمایش اروپایی «یلدا» پس از حضور در جشنواره بین‌المللی فیلم «ساندنس» Sundance در کشور آمریکا، با حضور مسعود بخشی کارگردان، بابک کریمی، بهناز جعفری و فرشته حسینی بازیگران این اثر سینمایی در هفتادمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلیناله Berlinale به نمایش درآمد.

فیلم سینمایی «یلدا» تولید مشترک ایران با کشورهای فرانسه، آلمان، سوئیس، لوکزامبورگ و لبنان است و «پیرامید اینترنشنال» Pyramide International پخش و فروش جهانی آن را بر عهده دارد.

تعدادی دیگر از عوامل فیلم سینمایی «یلدا» عبارتند از:

فیلمنامه‌نویس: محمود بخشی، مدیرفیلمبرداری: جولیان آتناسوف Julian Atanassov، تدوین: جاکیوس کومیتس Jacques Comets، طراحی صدا: دانا فرزانه‌پور و دنیس سچود Denis Sechaud، طراح لباس: رعنا امینی، طراح گریم: لیلا ثانی و تهیه‌کنندگان: ژاک بیدو Jacques Bidou و مارینه دومولین Marianne Dumoulin.

هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در چندین بخش رقابتی از جمله؛ بخش رقابتی «اصلی»، بخش رقابتی «فُروم»، بخش رقابتی «فیلم کوتاه»، بخش رقابتی «مستند» و چندین بخش غیررقابتی از جمله؛ بخش «پانوراما»، بخش «نمایش ویژه»، بخش «نسل برلین ۲۰۲۰»، بخش «نمایش سینمای کلاسیک» و … در روزهای یکم تا ۱۱ اسفند ماه جاری (۲۰ فوریه تا یکم مارس ۲۰۲۰) در شهر برلین در کشور آلمان برگزار شد.

  • نویسنده : منصور جهانی