مراسم قرعه‌کشی جدول پخش تبلیغات رادیویی و تلویزیونی نامزدهای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری استان تهران با حضور نمایندگان نامزدهای این دوره برگزار شد.

ه نقل از روابط عمومی صداوسیما، محمدرضا چپریان، دبیرستاد انتخابات صداوسیما در این مراسم با اشاره به اینکه انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۵ استان تهران، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی و فارس برگزار می‌شود، گفت: تعداد کرسی‌هایی که نامزدها برای رقابت در آن تأیید صلاحیت شده‌اند هفت کرسی است که سه کرسی آن متعلق به نمایندگان تهران است.

وی افزود: از ۲۸ نامزد تأیید صلاحیت شده انتخابات مجلس خبرگان ۱۶نفر در استان تهران نامزد شده‌اند.

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما سپس از آغاز رسمی تبلیغات نامزدهای خبرگان از ۱۷ بهمن سخن گفت و افزود: بر اساس این قانون نامزدها تا هشت صبح روز اول اسفند می‌توانند به تبلیغاتشان ادامه دهند.

وی با اشاره به قرعه‌کشی برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان گفت: با روشن شدن برنامه تبلیغاتی، هر نامزد در دو نوبت پخش و تکرار در شبکه ۵ سیما و رادیو تهران می‌تواند برای خود تبلیغ کند.

وی افزود: در استان تهران ستاد انتخابات رسانه ملی به عنوان نماینده مرکز صداوسیمای استانی است و در چهار استان دیگر صداوسیمای هر استان متولی این امر خواهد بود.

چپریان درباره زمان هر برنامه تبلیغاتی نامزدها گفت: بنا به تصویب کمیسیون بازرسی انتخابات مدت زمان هر برنامه ۱۸ دقیقه در نظر گرفته شده و برای سهولت کار هر نماینده در جایی که خود تشخیص می‌دهد با رعایت اصول و قوانین ضبط برنامه‌ها از زمان برنامه تا دکور و دیگر موارد برنامه‌اش را ضبط می‌کند.

وی افزود: جدول پخش برنامه‌های تبلیغی نامزدها طوری طراحی شده که به هر نامزد یک نوبت پخش در شبکه پنج سیما و یک نوبت تکرار برنامه و یک نوبت پخش در شبکه رادیویی تهران و یک نوبت تکرار اختصاص داده شده است. ضمن اینکه طبق جدول پخش هر نامزد یک برنامه هنگام صبح خواهد داشت.

عادلی، نماینده استاندار تهران نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه صداوسیما در طول سال‌های انقلاب در همه زمینه‌ها خصوصا انتخابات نقشی اساسی داشته است، گفت: انتخابات نمادی از مردم‌سالاری دینی است و تلاش صداوسیما برای اجرای عدالت در هنگام تبلیغات و پوشش خبری زمان انتخابات و پس از آن نقشی حساس در برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات دارد.

بنابر برنامه اعلام شده، برنامه‌های تبلیغی نامزدها در دو شبکه پنج و رادیو تهران از ۲۳ بهمن آغاز و تا ۳۰ بهمن ادامه خواهد داشت.

این مراسم با حضور اعضای کمیسیون بازرسی تبلیغات استان تهران متشکل از نماینده رئیس دادگستری استان تهران، نماینده استاندار تهران، نماینده هیأت نظارت بر انتخابات استان تهران  برگزار شد.