مسعود جعفری جوزانی فیلمنامه‌نویس و کارگردان مطرح سینمای ایران در مراسم بزرگداشت خود در دوازدهمین دوره جشنواره فیلم مردمی عمار گفت: زانوى مرگبارتان را از روى گلوى هنرمندان برداريد.

به گزارش مکریان بوکان آنلاین؛ مسعود جعفری جوزانی فیلمنامه‌نویس و کارگردان مطرح سینمای ایران در مراسم بزرگداشت خود در دوازدهمین دوره جشنواره فیلم مردمی عمار گفت: زانوى مرگبارتان را از روى گلوى هنرمندان بردارید.
مسعود جعفری جوزانی فیلمنامه نویس و کارگردان باتجربه و سرشناس سینما و تلویزیون در مراسم بزرگداشت خود در دوازدهمین دوره جشنواره فیلم مردمی عمار گفت: با نام و ستایش پروردگار، که به من زندگی بخشید و خِرد داد؛ تا درستی و راستی را از کژی و نادرستی تشخیص بدهم، خدمت جوانان خلاق و بااستعداد کشورم رسیدم تا بگویم من، نه خود را هنرمند می‌دانم و نه شایسته پاسداشت. تردید ندارم برای چنین کارهایی بهتر از من بسیارند.

مسعود جعفری جوزانی: زانوى مرگبارتان را از روى گلوى هنرمندان بردارید


کارگردان سریال تاریخی «در چشم باد» در ادامه سخنانش اظهار داشت: خدمت رسیدم تا به کسانی که به هر دلیلی معقول یا نامعقول، به مدیریت فرهنگی کشور منصوب ‌شدند؛ یادآوری کنم که زندگی، سخت شکننده و ناپایدار است. یادآوری کنم که همه ما حتی شما که امروز قرعه به نامتان افتاده است و چند روزی بر مسندی قرار گرفته‌اید؛ اسیر زمانیم. و زمان، چون ابرهای بهاری شنابزده و تند در حرکت است. چشم بر هم بزنید رفته اید و همه چیز، گذشته است. از شما فقط نام میماند یا ننگى.

مسعود جعفری جوزانی: زانوى مرگبارتان را از روى گلوى هنرمندان بردارید


کارگردان فیلم سینمایی «شیر سنگی» در پایان سخنانش تأکید کرد: خدمت رسیدم از کسانی که سال‌هاست راه تنفس را بر هنرمندان بسته‌اند، خواهش کنم زانوی مرگبارتان را از روی گردن هنرمندان بردارید. بگذارید که هنرمندان و جوانان بااستعداد نفس بکشند. هنر و هنرمند، نیاز به آزادی و تنفس دارد، هوای تازه می‌خواهد. به امید آنکه کلمه کاری افتد و پیش از مرگ، شاهد باشم که در وطنم سفره‌ای خالی نیست و امکان مساوی رشد و بالندگی برای هر ایرانی موجود است.