فردا چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹ در محل فرمانداری بوکان با حضور ایراندوست مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی مراسم تودیع و معارفه رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان انجام خواهد گرفت.

به گزارش موکریان بوکان آنلاین؛ فردا چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹ در محل فرمانداری بوکان با حضور ایراندوست مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی مراسم تودیع و معارفه رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان انجام خواهد گرفت.

🔻 در این مراسم ” #انور_ملارحیمی ” تودیع و به جای او ” #سلیمان_سواره ” به عنوان ریاست جدید اداره ورزش و جوانان بوکان معرفی خواهد شد.

🔸 ملارحیمی به مدت شش سال سکاندار این اداره بوده است، که در این دوران عملکرد خوب و قابل قبولی در عرصه ورزش قهرمانی و توسعه زیرساخت های ورزشی را از خود برجای گذاشت.

🔹 سلیمان سواره هم از جنس ورزش و ورزشکاران می باشد که سابقه چندین سال مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش بوکان و مربیگری در سطوح مختلف فوتبال و فوتسال کشور را در کارنامه خود دارد.

رزومه رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان

سلیمان سواره دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس مدیریت ورزشی با گرایش مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی، دارای ۱۸ سال سابقه خدمت به عنوان دبیر تربیت بدنی در آموزش و پرورش هستند.

از این مدت ۸ سال متصدی پست کارشناس مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان بوکان بوده است که در این مدت، ۷۰ مقام ارزشمند استانی و کشوری را در رشته های ورزشی مختلف برای بوکان به ارمغان آورده است.

از دوران کودکی در رشته های فوتبال و فوتسال فعالیت نموده و به عنوان بازیکن در تیم های نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید، بزرگسالان در مسابقات استانی و کشوری شرکت نموده است.

باشگاه هایی که در آن به عنوان بازیکن حضور داشته اند عبارتند از: وحدت بوکان، وحدت فرمانداری(منتخب)، فرمانداری(منتخب)، میلاد (منتخب)، کشاورز(منتخب)، سردار بوکان، پاکدیس ارومیه، امین ارومیه، منتخب اشنویه، فرمانداری پیرانشهر و دانشگاه ارومیه.

سواره مربیگری خود را در رشته فوتبال از دانشکده ادبیات ارومیه شروع کرد و به عنوان مربی در تیم های سردار بوکان، کشاورز بوکان ۵ سال در لیگ برتر استان، یک سال در مسابقات دسته دوم کشور، دو سال در جام حذفی کشور، نوروز بوکان، منتخب سردشت، نونهالان بوکان ۴سال، نوجوانان ۳سال، جوانان ۳سال، امید ۲ سال و در رشته فوتسال مربی تیم های بوکان ۴ سال در مسابقات استانی، تیم بوکان جوان ۱ سال، آروین سقز در مسابقات فوتسال لیگ برتر جوانان کشور به مدت ۳ سال و ساکا پخش سقز یکسال.

سلیمان سواره اولین مربی استان می باشد که در مسابقات فوتسال در سطح لیگ دسته اول ایران به عنوان مربی (ساکاپخش سقز) حضور داشته اند و هم اکنون در سومین سال متوالی تیم آروین کردستان در مسابقات لیگ برتر جوانان ایران در رشته فوتسال را هدایت می کند.

در اولین المپیاد ورزشی دانش آموزان در سال تحصیلی ۷۰-۱۳۶۹ به عنوان کاپیتان استان در مشهد حضور داشتند و در سومین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در سال ۱۳۷۶ تبریز بهمراه تیم دانشگاه ارومیه جزو ۴ تیم برتر ایران بودند در سال ۱۳۷۴ قهرمان مسابقات فوتسال منطقه ای ایران به میزبانی خوزستان را کسب نموده و در فینال تیم قدرتمند دانشگاه اهواز را شکست دادند و جزوه ۴ تیم برتر دانشگاه های ایران بودند.در سال ۱۳۹۷ در مسابقات لیگ برتر جوانان ایران در منطقه غرب کشور مقام اول قهرمانی ایران را کسب نمودند و به چهار تیم برتر ایران راه پیدا کردند، در آن سال چهار تیم برتر کشور عبارتند بودند از: گیتی پسند اصفهان، کاشان و آروین سقز و خراسان به میزبانی اصفهان.

این خلاصه ای از رزومه رئیس اداره ورزش و جوانان بوکان است که در شرایط سخت کرونایی این مسئولیت به وی واگذار شد.