رئیس قوه قضائیه گفت:انتخابات مهمترین مساله کشور است و همه کسانی که دل در گرو نظام، کشور، عزت ملت و این انقلاب دارند باید رسالت خود را در این عرصه انجام دهند.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار با اقشار مختلف مردم استان بوشهر افزود: هر کس با هر انگیزه ای جریان انتخابات را به دلیل اینکه منافع آنها را تامین نکند و یا قصد جلب توجه دیگران را داشته باشد زیر سواال ببرد بداند یا نداند، بخواهد یا نخواهد تضعیف جریان انتخابات و درجهت خواست دشمن قرار می‌گیرد.

وی یادآورشد: راهبرد دشمن آن است که نسبت به داشته های عظیم کشور در مردم ایجاد دغدغه و تزلزل کند.

رئیسی اضافه کرد: باید دوستدارن انقلاب و کسانی که دغدغه مردم و نظام را دارند در جهت آنچه گره گشایی و رفع نیاز مردم است حرکت کنند که این مهم امروز از سوی رهبر معظم انقلاب برعهده ما گذاشته شده است .

وی گفت: توانمند کردن کشور، از دستگاه‌های کارآمد و قوی حاصل می شود و شکل گرفتن مجلس قوی نیز از پایه های مهم شکل گرفتن کشور قوی است.

رئیسی اضافه کرد: راهیابی مردان و زنان قوی که دل در گرو خدا داشته و از دشمن هراسی نداشته باشند، مردمداری دوری از اشرافیت، مرزبندی بین خود و دشمنان، کارآمدی، ایمان، اعتقاد و باور آنها نسبت به انقلاب و ارزشها،  عشق ورزیدن، شناخت مسائل و پی‌گیری حل مسائل و رفع مشکلات مجلس از ویژگیهای آنها باشد می تواند مجلس را قوی کند.

وی گفت: چنین مجلسی می تواند قوانین قوی و نظارت کارآمدی بر امور مختلف داشته باشد.

رئیسی اضافه کرد: کشور قوی دستگاه‌های قوی در حوزه های مختلف می‌طلبد.

وی ادامه داد: ما در هر حوزه ای نیروی انقلابی باانگیزه داشته ایم کار به خوبی پیش رفته است و هر جا چشم به دست بیگانگان و به جای گره گشایی در کشور به دنبال بیگانگان بودیم آنجا مشکل داشته ایم.

رئیسی افزود: آن جایی که چهره‌های مصمم، کارآمد،  و شجاع و غیرتمند داشتیم در آن عرصه به موفقیت های بزرگی دست یافتیم لذا داشتن روحیه انقلابی، بسیجی و “روحیه ما می توانیم” گره از گره های کشور می گشاید.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه روحیه ما می توانیم در مسائل اقتصادی بسیار موثرتر است گفت: در کشور سه هزار کیلومتر نوار مرزی وجود دارد که یک هزار کیلومتر آن مربوط به استان بوشهر است و درحالیکه برخی کشورها ۵۰ درصد تولید ناخالص ملی آنها از دریا بدست می آید در صورت فعال شدن اقتصاد دریا از ذخایر ارزشمند این بخش برای گره گشایی مسائل کشور می توان استفاده بهینه کرد.

وی گفت: فعال کردن اقتصاد دریا نقش مهمی در تولید، کاهش بیکاری، ایجاد اشتغال و بسیاری از ناهنجاریها دارد.

رئیسی با بیان اینکه در همه حوزه های اقتصادی باید دشمن را ناامید کرد افزود: هرچقدر در این بخش توانمند شویم دشمن ناامید تر می شود.

وی همچنین تاکید کرد: کاهش ناهنجاریها و آسیبهای  اجتماعی که هم اینک خیلی از مردم را رنج می دهد و  زیبنده نظام اسلامی نیست باید برطرف شود.

رئیسی یادآورشد: اگر به آسیبهای اجتماعی توجه نشود به مرور زمان تبدیل به جرم خواهد شد برهمین اساس باید زمینه کاهش جرم در جامعه فراهم شود.

وی گفت: هنجارهای اجتماعی، انسان ساز، هویت ساز و جریان است و موجب کاهش ناهنحاریهای اجتماعی می شود.

رئیسی اضافه کرد: سرمایه عظیم ما شهدا، فرهنگ اسلامی و ملی است و آنچه که دشمن را به عقب رانده حضور متراکم مردم در عرصه های مختلف است که نمونه عینی آن را در تشییع سردار سپهبد قاسم سلیمانی مشاهده کردیم و حفظ این سرمایه ملی و قدردانی از آن وظیفه همه ماست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز انتظار از مجموعه اداری و قضایی این است که نسبت به اجرای عدالت و حق آنچه که باید و زیبنده نظام است انجام شود.

رئیسی یادآورشد: اجرای عدالت یکی از هدفهای مهم رهبر معظم انقلاب، امام راحل و قانون اساسی است و تلاش ما این است که در همه دستگاههای کشور به دنبال اجرای عدالت باشیم.

رئیسی با بیان اینکه اجرای عدالت مقدماتی می‌طلبد گفت: وجود زنان و مردان عادل، قوانین و مقررات عادلانه،  اجرای قانون، رعایت تناسب آنچه که باشد باید در دستگاهها اجرا شود.

وی افزود: مردم انتظار کارآمدی، توجه و گره گشایی از کارها را دارند برهمین اساس همکاران ما به دنبال این هستند که این هدف مهم تحقق یابد و شبانه روز در جهت اجرای عدالت خواهند بود.

رئیسی ادامه داد: کاستی در دستگاه‌ها بد است اما در دستگاه قضا بدتر است و خوبی‌ها نیز مطلوب همه دستگاه‌هاست و این مهم در دستگاه قضا زیبنده تر است.

وی گفت: حزب، جناح، دسته‌های سیاسی، وابستگی و برخی ارتباطات مانع اجرای عدالت و قانون در دستگاه قضا نمی‌شود.

رئیسی اضافه کرد: در جهت اجرای این وظیفه مهم باید خدا را ناظر و حاظر بدانیم وحضور قشرهای مختلف مردم و افراد دغدغه‌مند در صحنه در راستای امر به معروف و نهی از منکر نقش مهمی در تحقق این رسالت دارد.

وی با بیان اینکه زمان شناسی از ویژگیهای مهم شهیدان است گفت: فرد سیاسی کسی است که زمان شناس، وظیفه شناس ونیاز جامعه را به خوبی تشخیص دهد و حاضر باشد برای رفع نیاز جامعه خود را عرضه و خطر پذیر و مسوولیت پذیر باشد.

وی افزود: امروز پیش روی ما شهدای عالی قدری هستند که جلوه وظیفه شناسی، دوست و دشمن شناسی بودند.

رئیسی با اشاره به دیدگاه رهبر معظم انقلاب در مورد پایداری، مقاومت، زمان شناسی و ایستادگی مردم بوشهر  در مقابل انگلیسی‌ها و متجاوزان گفت: این استان نام آورانی از جمله رئیسعلی دلواری، علامه سید عبدالحسین لاری و  بلادی دارد که به خوبی زمان شناس  بودند و به رسالت خود عمل کردند.

وی  با تاکید براینکه شهدا روشنفکران حقیقی جامعه هستند یادآور شد: روشنفکر واقعی کسی است که جامعه و نیاز واقعی آن را بشناسد و بعنوان یک رصد گر واقعی برای حل مشکلات تلاش کنند نه کسی که جامعه را به سمت فرهنگ ومدل غربی و دیدگاه مغرب زمین سوق دهد.