جشنواره اتودهای نمایشی بوکان صبح امروز، چهارم مراد ماه ۱۴۰۱ در فرهنگ سرای فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان و با حضور جمع کثیری از هنرمندان، پیشکسوتان و مسئولان شهرستانی آغاز به کار کرد.

به گزارش مکریان بوکان آنلاین، جشنواره اتودهای نمایشی بوکان صبح امروز، چهارم مرداد ماه ۱۴۰۱ در فرهنگ سرای فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان و با حضور جمع کثیری از هنرمندان، پیشکسوتان و مسئولان شهرستانی آغاز به کار کرد.

 در ابتدای آئین افتتاحیه این جشنواره معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بوکان در این مراسم ضمن قدر دانی از برگزارکنندگان این جشنواره هنر را یکی از مهمترین نیازهای بشری دانست و گفت: هنر غذای روح است و انسان امروزی بیش از هر زمان دیگری به این نوع برنامه‌ها نیاز دارد.

 برا‌خاصی افزود: نقش و تاثیر هنر بر زندگی جوامع پیشرفته غیرقابل انکار است تا جای که آنان لازمه یک جامعه پر نشاط را در هنر می‌بینید.

وی ادامه داد: خوشبختانه در کشور عزیز ایران نیز هنر با تاریخ کهن آن عجین شده و جهانیان ایران را با هنرهای ناب آن می شناسند

 برا‌خاصی با اشاره به برپایی جشنواره‌های متعدد هنری در بوکان نیز افزود: شهر بوکان خواستگاه هنرمندان بسیاری در حوزه‌های مختلف همچون موسیقی، ادبیات، نقاشی و هنرهای نمایشی و … است که این مهم نشان‌دهنده جایگاه واقعی آن در دریای بیکاران هنر این سرزمین است.

 معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بوکان خاطر نشان کرد: باید قدر داشته‌ها و مفاخر خود را در عرصه هنر بدانیم و بهترین راه برای این مهم برگزاری جشنواره‌های متعهد در حوزه‌های مختلف هنری است تا همچنان پویایی و نبوغ هنرمندان این دیار در سطح کشور و حتی جهانی بدرخشد.

 در ادامه، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان نیز در سخنانی برگزاری چنین جشنواره‌های را نشان از پویایی و رشد هنر در این شهرستان دانست و گفت: هنرمندان بوکانی همیشه نشان دادند که از پیش قراولان عرصه‌های مختلف هنری در سطح منطقه بوده‌اند.

منصور احمدی تصریح کرد: برگزاری دو جشنواره مهم هنرهای نمایشی طی دو ماه این مهم را ثابت می‌کند که بوکان می‌تواند پذیرای بسیاری از جشنواره‌های مهم هنری در سطح کشور و حتی منطقه‌ای باشد.

 در ادامه برنامه هنرمندان شرکت کننده در جشنواره اتودهای نمایشی بوکان با حضور بر روی فرش قرمز مورد تشویق حاضرین قرار گرفتند.

 در این جشنواره ۲۶ اثر از هنرمندان شهرستانی های بوکان، سقز، شاهیندژ، میاندواب و مهاباد به مدت ۲روز (۴و ۵) مردادماه ۱۴۰۱ در سالن فرهنگ و ارشاد بوکان به اجرای نمایش خواهند پرداخت.