موکریان بوکان آنلاین- معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل روند اجرایی نقل و انتقال دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه را که از ۲۵ خرداد ماه آغاز می ‌شود، ابلاغ کرد.

گزارش روز سه شنبه دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری دستورالعمل روند اجرایی نقل و انتقال دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

براساس این دستورالعمل ثبت درخواست دانشجویان متقاضی میهمانی یا انتقال از تاریخ ۲۵ خرداد ماه تا ۳۱ تیرماه از طریق سامانه منادا انجام می شود.

همچنین نیاز است واحدهای دانشگاهی به شیوه های مقتضی از جمله اعلام در سامانه آموزشی، نصب اطلاعیه در تابلو اعلانات و … در خصوص تاریخ میهمانی و انتقال به دانشجویان اطلاع رسانی کنند و یادآور شوند که ثبت درخواست فقط از طریق سامانه منادا به آدرس https://www.monada.iau.ir امکان پذیر است.

به منظور اعمال ظرفیت پیشنهادی ورود و خروج، در رشته محل های دانشگاهی برای متقاضیانی که در نیمسال اول سال تحصیلی ۴۰۰-۹۹ از طریق ضابطه میهمانی هم‌ترازی در سامانه منادا ثبت درخواست خواهند کرد، واحدهای دانشگاهی موظف هستند حداکثر تا تاریخ ۱۵ تیرماه با مراجعه به سامانه مدیریت نقل و انتقال دانشجویی، نسبت به اعمال ظرفیت پیشنهادی ورود و خروج در هر رشته اقدام کنند. محدودیت تعداد دانشجویان ورودی و خروجی در هر واحد دانشگاهی براساس ظرفیت های اعلامی واحد دانشگاهی در نظر گرفته می شود.

در این دستورالعمل تأکید شده است برای تسریع در تعیین تکلیف درخواست های دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقال، واحدهای دانشگاهی مبدا و مقصد موظف هستند روند اجرایی پاسخگویی را پس از دریافت درخواست دانشجو از طریق سامانه منادا، حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت انجام دهند.

مسوولیت احراز شرایط عمومی شیوه نامه، بررسی مسائل آموزشی، منع ادامه تحصیل و مدارک تأیید شده در سامانه بر عهده مرجع تأیید کننده است، لذا قبل از تأیید هر مرحله از روند رسیدگی به درخواست، سوابق آموزشی و مدارک مربوطه به دقت بررسی شود.

‌دانشجویان دارای بیماری زمینه‌ای در کمیسیون پزشکی بررسی می‌شوند

در این دستورالعمل آمده است برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، درخواست میهمانی دانشجویانی که دارای بیماری های زمینه ای هستند، در کمیسیون پزشکی استان به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، تسهیلات میهمانی به شهر محل سکونت پیش بینی شده که این مورد نیز با توجه به احتمال برگزاری کلاس ها به صورت الکترونیکی مورد توجه خاص قرار گیرد.

درخواست انتقال یا میهمانی دانشجویان براساس شیوه نامه ضوابط انتقال یا میهمانی براساس ازدواج به شهر محل سکونت همسر، صرفاً پس از بررسی و احراز صحت مدارک محل سکونت از جمله گواهی اشتغال به کار همسر، سند منزل یا اجاره نامه معتبر همسر قابل بررسی و اقدام است.