موکریان بوکان آنلاین- معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: ادارات کل استانی در تایید تقاضای تسهیلات واحدهای گردشگری آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، شتاب کنند.

به گزارش  روابط‌عمومی و مرکز اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری  گفت: پیرو تلاش‌های انجام‌شده ستاد ملی کرونا مبنی بر حمایت از صنعت گردشگری در مقابل آسیب‌های وارده از شیوع ویروس کرونا، هم‌اکنون پرونده مربوط به تقاضای تسهیلات بانکی ۱۲ درصدی واحدهای گردشگری در کارتابل ادارات کل استانی قرار دارد و نیاز است تا با شتاب در تایید، ارسال به بانک‌های عامل محقق شود.

او بر اطلاع‌رسانی گسترده ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ها تاکید کرد و افزود: بر این اساس تلاش شود تا واحدهای گردشگری که تاکنون به منظور ثبت تقاضای وام حمایتی مورد نظر از ثبت‌نام در درگاه اینترنتی “کارا” در وزارت کار جا مانده‌اند، به فوریت اقدام کنند.

بنا به گفته معاون گردشگری، تسهیلات قابل عرضه به تاسیسات گردشگری آسیب‌دیده از کرونا در سه دسته «مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و سایر فعالان به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی»، «دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری» و «صنایع‌دستی» اختصاص پیدا می‌کند و تاکنون به حدود ۷۲۰۰ واحد گردشگری پیامک ارسال شده و ثبت‌نام اولیه انجام شده است.

اخبار کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۹۵۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری  امروز درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۶ خرداد) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید،۸۴۲ نفر مورد بستری و ۱۶۰۷ نفر موارد سرپایی یا در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور به ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر رسید.

وی ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۳ بیمار دیگر مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان باختند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۸۹۵۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

سادات لاری بیان کرد: بر اساس این گزارش ها تاکنون ۱۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. ۲۷۶۵ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت در بخش های آی سی یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.

وی گفت: تاکنون یک میلیون و ۲۶۹ هزار و ۱۹۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: استان های خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند. در تهران، خراسان رضوی و بوشهر موارد بستری در حال افزایش است.