به گزارش مکریان بوکان آنلاین، سرتیپ خلبان «یدالله رستگارفر» از چهره‌های پرافتخار منطقه هورامان و کرماشان، به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.«یدالله رستگارفر» در روز ۲۵ مهر ماه سال ۱۳۳۱ در یک خانواده کُردزبان در شهر کرمانشاه به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در کرمانشاه با رتبه عالی به پایان رسانید. […]

به گزارش مکریان بوکان آنلاین، سرتیپ خلبان «یدالله رستگارفر» از چهره‌های پرافتخار منطقه هورامان و کرماشان، به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.
«یدالله رستگارفر» در روز ۲۵ مهر ماه سال ۱۳۳۱ در یک خانواده کُردزبان در شهر کرمانشاه به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در کرمانشاه با رتبه عالی به پایان رسانید. سپس وارد دانشکده افسری ارتش در تهران شد و پس از اتمام دوران ۳ ساله دانشکده افسری؛ ذات بلندپروازانه‌اش وی را به سمت نیروی هوایی ارتش هدایت کرد و پس از گذراندن دروس و دوره‌های خلبانی در ایران و آمریکا خلبان هواپیمای شکاری F5E شد.


سروان خلبان «یدالله رستگارفر» جوان، مراحل ترقی و ارتقاء درجات افسری را با توجه به شایستگی خویش، با موفقیت طی کرد و با درجه سرتیپی به‌عنوان فرمانده پایگاه دوم شکاری نیروی هوایی تبریز منصوب گردید.
پایگاه مذکور، در طول دوران جنگ تحمیلی و تحت فرماندهی ایشان با توجه به مأموریت‌های رزمی محوله موفق پروازی به‌عنوان پایگاه نمونه هوایی شناخته شد.
پس از پایان جنگ تحمیلی با توجه به نیاز عملیاتی به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، منتقل شد و پس از پرواز با انواع هواپیماهای مختلف ناوگان آن شرکت به افتخار معلم خلبان منتخب هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ نائل گردید.


خلبان «یدالله رستگارفر» پس از بازنشستگی از شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، حسب دعوت شرکت هواپیمایی آسمان به صورت قراردادی در کسوت معلم خلبان منتخب B727 به استخدام شرکت هواپیمایی آسمان در آمد و آخرین پروازشان هم در مسیر تهران ـ بندرعباس ـ تهران که در زادروز تولدشان، که روز ۲۵ مهرماه ۱۳۹۶ صورت گرفت و از اول آبانماه ۱۳۹۶ هم بر حسب قوانین جاری از هوانوردی منفک گردیدند.


سرتیپ خلبان «یدالله رستگارفر» در حوزه لشکری به‌عنوان فرمانده پایگاه دوم شکاری تبریز و در حوزه کشوری به عنوان کاپیتان و معلم خلبان منتخب B727 منشاء خیر و اثر و همواره مورد افتخار ایران و به‌ویژه غرب کشور، مخصوصاً استان کرمانشاه و افتخار منطقه هورامان بوده و می‌باشند. ایشان بیش از ۵۰ سال در صنعت هوانوردی کشور خدمت نموده و همواره اسطوره نظم و انضباط، اخلاق، مرام و مردانگی، مدیریت و مردمی بودن، بوده‌اند.


حاصل زندگی پربار و سالم ایشان دو فرزند پسر و یک فرزند دختر‌ می‌باشد که همگی به تأسی از پدر و مادر؛ دارای تحصیلات عالیه می‌باشند.
حاج یدالله تیزپرواز در روز دوشنبه یکم شهریور ماه ۱۴۰۰ به علت ابتلا به پدیده مرموز کرونا به اراده خداوند متعال، جهان هستی را وداع گفت و آسمانی شد. روحشان شاد و یادشان گرامی باد.