موکریان بوکان آنلاین،- کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر آغاز بارش‌های پراکنده در نقاط مرکزی و جنوبی استان است.

مهدی کریمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگارموکریان بوکان آنلاین ، اظهار داشت: طبق بررسی این نقشه‌ها، رگبار باران همراه با بارش تگرگ و رعد و برق و وزش باد شدید از امروز در سطح استان آغاز می‌شود و تا اواخر هفته ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بارشی در استان گزارش نشده ‌است، افزود: بارش‌های پراکنده‌ای نیز مرکز و جنوب استان را از بعد از ظهر دربر خواهد گرفت.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن رودخانه‌ها و احتمال سقوط اشیا در اثر وزش باد دور از انتظار نیست و لازم است تا شهروندان در ترددهای خود نکات ایمنی را در نظر بگیرند.

وی اضافه کرد: انجام اقدامات به‌موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری و اجتناب از تردد در حاشیه رودخانه‌ها از ضرورت روزهای آتی در آذربایجان‌غربی است.

کریمی اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته تکاب با هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و پلدشت با ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان گزارش شده است.

آذربایجان‌غربی بر اساس پیش‌بینی‌های کارشناسان هواشناسی استان تا پایان هفته جاری شاهد بارش باران و توام با تگرگ است.

به علت کشاورزی بودن شغل اغلب مردم منطقه گزارش‌های هواشناسی جزو اخبار بااهمیت برای ساکنان این استان است چرا که تمامی فعالیت‌های کشاورزی را از کاشت داشت و برداشت براساس آن برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.