منصور جهانی ـ فیلم سینمایی «امتحان» به کارگردانی شوکت امین کورکی در شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لیدن» در هلند و سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لیدز» انگلستان و مورد تأیید آکادمی اسکار حضور دارد.

به گزارش موکریان بوکان آنلاین، فیلم سینمایی «ئه‌زموون» (امتحان) The Exam به کارگردانی شوکت امین کورکی، به تهیه کنندگی ممد اکتاش، به نویسندگی مشترک شوکت امین کورکی و محمدرضا گوهری فیلمنامه‌نویس سرشناس ایرانی و محصول مشترک اقلیم کردستان عراق و کشورهای آلمان و قطر؛ در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در بخش نمایش «فیلم‌های بلند سینمایی» در شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لیدن» Leiden در کشور هلند به نمایش در آمد و در ادامه در سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لیدز» Leeds در کشور انگلستان و مورد تأیید آکادمی اسکار حضور دارد.

جشنواره فیلم «لیدن» LIFF که در سال ۲۰۰۶ تأسیس شده، به یکی از جشنواره‌های فیلم پیشرو در هلند تبدیل شده است و فیلم‌هایی را اکران می‌کند که در آن، مرز بین سینمای این کشور و جریان اصلی سینما از سراسر جهان را بررسی می‌کند.

شانزدهمین دوره این رویداد سینمایی با نمایش بیش از ۱۰۰ فیلم از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در بخش‌هایی همچون؛ نمایش «فیلم‌های بلند سینمایی»، «مسابقه فیلم کوتاه»، بخش «غیررقابتی فیلم کوتاه»، بخش «گیج کننده‌ها» BONKERS و … در روزهای ۶ تا ۱۶ آبان ماه جاری (۲۸ اکتبر تا ۷ نوامبر ۲۰۲۱) در کشور هلند برگزار شد.  

«ئه‌زموون» در ادامه حضورهای جهانی خود در سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لیدز» Leeds در کشور انگلستان و مورد تأیید آکادمی اسکار حضور دارد و در نخستین سانس اکران خود، در ساعت ۱۷:۴۵ روز دوشنبه ۱۷ آباه ماه جاری (۸ نوامبر ۲۰۲۱) به نمایش در آمد و در ادامه، در ساعت ۱۶:۱۵ روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه (۱۰ نوامبر ۲۰۲۱) و همچنین در ساعت ۱۳:۱۵ روز پنجشنبه ۲۰ آبان ماه (۱۱ نوامبر ۲۰۲۱) در شهر لیدز روی پرده می‌رود.

جشنواره بین‌المللی فیلم «لیدز» LIFF توسط شورای شهر لیدز و مؤسسه فیلم بریتانیا و با اکران آثاری از سینماگران کشورهای دنیا از روزهای ۱۲ تا ۲۸ آبان ماه جاری (۳ تا ۱۸ نوامبر ۲۰۲۱) در شهر لیدز در کشور انگلستان برگزار می‌شود.

این جشنواره، از بزرگترین رویدادهای سینمایی در بریتانیا است که بعد از جشنواره بین‌المللی فیلم «لندن» مهمترین فستیوال انگلستان به شمار می‌رود. در این جشنواره، توسط مسئولان این رویداد آثاری از استعدادهای نو، خلاق و برجسته و همچنین فیلم‌هایی که تاکنون در بریتانیا به نمایش گذاشته نشده‌اند، انتخاب می‌شوند و با به نمایش گذاشتن ژانرهای متفاوتی همچون؛ تخیلی، مستند و انیمیشن، سهم تأثیرگذار و ارزشمندی در کشف استعدادهای صنعت فیلم و سینما داشته است.

فیلم سینمایی «ئه‌زموون» محصول کمپانی «میتوس فیلم» برلین و کمپانی «مستی فیلم» سلیمانیه که با حمایت وزارت روشنبیری (فرهنگ و هنر) و جوانان حکومت اقلیم کردستان تولید شده است، توسط کمپانی آلمانی «آرت هود» ArtHood در سطح جهان پخش بین‌المللی می‌شود.

برای اطلاع بیشتر:

https://www.leedsfilm.com/
https://www.liff.nl/en/

صفحه رسمی فیلم سینمایی «ئه‌زموون» در اینستاگرام:

https://instagram.com/the_exam_movie?utm_medium=copy_link

صفحه رسمی فیلم سینمایی «ئه‌زموون» در فیس‌بوک:

https://www.facebook.com/The-Exam-%D8%A6%DB%95%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%88%D9%86-106319785023346/

مدیریت روابط عمومی فیلم سینمایى «ئه‌زموون» (امتحان).

  • نویسنده : منصور جهانی