به گزارش مکریان بوکام آنلاین؛ يكی از مهمترين اركان نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران “مردم سالارى” و مظهر مردم سالاری “انتخابات” است. لذا انتخابات پرشور و حداكثری، به ركن مهم جمهوريت نظام و تقويت مردمسالاری، كمک خواهد كرد و بر همگان واجب است كه برای تقويت مردمسالاری در انتخابات حضور فعال داشته باشند و اقتدار […]

به گزارش مکریان بوکام آنلاین؛ يكی از مهمترين اركان نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران “مردم سالارى” و مظهر مردم سالاری “انتخابات” است.

لذا انتخابات پرشور و حداكثری، به ركن مهم جمهوريت نظام و تقويت مردمسالاری، كمک خواهد كرد و بر همگان واجب است كه برای تقويت مردمسالاری در انتخابات حضور فعال داشته باشند و اقتدار نظام را بار ديگر تقويت بخشند.

فشار معيشتی موجود و بد عهدی‌های منتخبان گذشته به هيچ وجه بهانه‌ای برای عدم مشاركت نيست بلكه دليلی بر اهميت دقت انتخاب است. متاسفانه بعضی كانديداها برای جلب رأی مردم، وعده‌های آنچنانی می‌دهند اما زمانی كه با رأی مردم به جايگاه رياست جمهوری می‌رسند، تمام وعده‌ها را فراموش و به وعده‌هايی كه براساس آن از مردم رأی گرفته‌اند، عمل نمی‌كنند و همين رفتار باعث می‌شود در انتخابات بعدی، نسبت به انتخابات يک سردی خاص اتفاق بيفتد و اين سردی ناشی از عدم اجرای وعده‌های رئيس جمهور قبلی است.

نمونه بارز آن بيانيه اقوام جناب آقای دكتر روحانی است كه با اين بيانيه رأی اكثريت مردم مناطق كردنشين كشور را جذب كردند اما بعد از انتخابات آن را به فراموشی سپردند.

بنظر بنده اين رفتارها نبايد باعث دوری از انتخابات شود بلكه بايد با دقت بيشتری دست به انتخاب زد و انتخاب درست‌تری را انجام داد و شكی نيست كه با عدم مشاركت حداكثری هم فرد ضعيف‌تری انتخاب خواهد شد و هم سختی‌ها و مشكلات كشور و مردم بيشتر و لاينحل‌تر می‌گردد و اصولاً رئيس جمهور بد، توسط مردم خوبی كه رأی نمی‌دهند، انتخاب می‌شود، لذا نبايد با عدم مشاركت، انتخابی را كه حق مسلم همه ماست، به يک اقليت خاص بسپاريم و شرايط كشور را به سمت و سوی ضعف و مشكلات سوق دهيم.

بنده شخصا بيش از هر كس از انتخاب گذشته خود پشيمان و سرخورده‌ام اما اين‌بار با دقت بيشتر و با چشمانی بازتر، دل به دريای انتخابات می‌زنم و هنر من اين است كه اين‌بار اشتباه گذشته خود را تكرار نكنم و با انتخابی درست‌تر و دقيق‌تر در بهبود وضعيت عمومی كشور و رفع مشكلات معيشتی مردم، نقش برجسته‌تری داشته باشم.

بر همه نخبگان سياسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی واجب است كه با ارائه تحليل‌ها و نظرات دقيق خود، به تحقق يک انتخابات پرشور كمک نموده و با تلاش در جهت انتخاباتی پرشور، هم دلسوزان نظام و رهبری را خشنود و هم دشمنان كشور را از دشمنی با ملت ايران نااميد و دلسرد كنند.

مشاركت حداكثری در انتخابات باعث اقتدار كشور و توفیق نظام بر مشكلات طراحی شده دشمن خواهد شد و كمک به اين اتفاق، يک ضرورت است و همه كسانی كه موفقيت نظام و كشور و رفع مشكلات اقتصادی و معيشتی مردم را می‌خواهند، بايد در انتخابات پيش‌رو، حضور فعال داشته و با انتخابی درست‌تر و دقيق‌تر از گذشته، كشور را در رسيدن به مردم سالاری دينی، ياری رسانده و زمينه رفع مشكلات اقتصادی كشور را فراهم سازند.

  • نویسنده : دکتر محمدقسيم عثمانی نماینده ادوار مردم شریف بوکان در مجلس شورای اسلامی